Muudame üheskoos laste tulevikku

Loome partnerlussuhteid jätkusuutlike ja sotsiaalselt vastutustundlike ettevõtetega, kellega meil on ühised väärtushinnangud ning kes soovivad ühiskonda panustada rohkem, kui neilt oodatakse.

Kui Sinu ettevõte usub, et iga laps peab kasvama soojas kodus armastavate inimeste keskel, siis tule meile appi ning loome koos ühiskonna, kus igal lapsel on turvaline elada. Võta ühendust ja loome koos ühe hea teo!


Soovid toetada lasteküla lapsi?

Kõige lihtsam ja lastele kõige vajalikum on püsitoetus või ühekordne annetus.

Ettevõtte jaoks on annetus tulumaksusoodustusega, mis moodustab kuni 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% jooksva kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavast palgafondist.Maailma riigipeade ja valitsusjuhtide poolt 25. septembril 2015 vastu võetud deklaratsioon „Muudame maailma: säästva arengu tegevuskava aastaks 2030“ sisaldab 17 ülemaailmset säästva arengu eesmärki. Need eesmärgid on SOS Lasteküla igapäevatöös kõige olulisemal kohal:

Soovid panustada läbi erinevate tegevuste?

Toeta oma ettevõtte teenuste või toodetega

Paku lastekülale oma teenuseid tasuta. Näiteks aitab Smaily meie uudiskirjal toetajate postkasti jõuda,  Fitek aitab e-arveid väljastada,  Oriflame teeb meie noortele koolilõpetajatele meigi ning E-Piim piimatoodetega.


Korralda sündmus, mille tulu saad annetada

Laste heaks on korraldatud kodukohvikuid, muusikaüritusi, erinevaid võistlusi ja rekordite purustamisi. Virtuaalpidu Beach Grind ja Tallinna Talvefestival toetasid piletimüügi tuluga lasteküla laste muusikaharidust, Jalgpalliklubi Tallinna Kalev kinkis lastekülale Suure Mängu piletitulu.  Rahvusvahelise Erakooli algklassilapsed ja Lauliku lasteaia põnnid korraldasid lasteküla laste heaks heategevusliku laada.


Korralda oma ettevõttes heateopäev või tee sünnipäeva annetus

Heategevusliku päeva või nädala jooksul on organisatsioonis nähtavale kohale paigutatud annetuskast infoga, miks ja kelle jaoks raha kogutakse. Paljud ettevõtted paluvad oma külalistel sünnipäeva- ja jõulukinkide asemel lastekülale annetus teha või leiavad mõne muu lahenduse, kuidas koos klientidega head teha.  Näiteks 1Partner Kinnisvara annetab igalt arvelt ühe euro lasteküla lastele. 


Osta heategevuslikke kaarte

Kaardid valmivad SOS Lasteküla väikeste kunstnike käe all, aga oma loominguga on toetanud ka Krõõt Kukkur, Epp-Maria Kokamägi, Ilon Wikland, Navitrolla ja teised professonaalsed kunstnikud.  Lisaks on kauneid tähtpäevakaarte joonistanud SOS Lasteküla töötajad – perevanemad, sotsiaaltöötajad ja teised suure südamega inimesed. Kõige noorem jõulukaardi kunstnik on kolmeaastane tüdrukuke.


Kutsu lasteküla lapsed ja pered tasuta oma üritusele

Pärnus tegutsev Tervise Paradiis pakub meie lastele võimalust tasuta veekeskust külastada. Luige laat, on paljudele meie peredele juba traditsiooniline sündmus. Spordiüritus Simple Sessioni on lapsi kutsetega toetanud ning tänu sellele on meie lastekülas kasvamas õige mitu ekstreemspordihuvilist noort, kel ehk tulevikus sellele festivalile juba võistlejana asja.


Anneta aega

Toredaks traditsiooniks on saanud, et igal kevadel ja sügisel kogunevad lastekülla vabatahtlikud, kes koos lasteküla peredega ühe päeva jooksul muljetavaldava töö ära teevad. Vabatahtlike abiga on korrastatud küla territooriumi, lõigatud ja harvendatud võsa, värvitud terrasse, remonditud jalgpalliväljakut ning tehtud paljusid muid tarvilikke töid. Talgupäeva lõpetab pereemade valmistatud soe supp ning maitsev kook, mida ühiselt pika päeva lõpus nauditakse.


Korralda lastele vahva teemapäev

Kui tegeled mõne vahva valdkonna või toreda hobiga, saad lasteküla lapsi endale külla kutsuda või korraldada mõne ägeda päeva lastekülas. SmartLynx viis lastekülas läbi lennunduspäeva, FC Flora koos Seesamiga korraldasid lastele sportliku perepäeva, Moller Auto tutvustas noortekodu noortele moodsat autoremonditöökoda. Nii võib alati loota, et mõni noor otsustabki oma tuleviku siduda näiteks lennunduse või autolukksepa tööga – andekaid ja motiveeritud töökäsi on vaja igasse ettevõttesse.


Anneta tulumaksutagastus heategevuseks

2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osa sellest. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha  pangakontole või soovi korral jätta oma ettemaksukontole.


Anneta ühe konkreetse toote tulu või osa tulust või lisa oma e-poodi võimalus ostjatel väike heategu teha

Eesti suurimas e-kaubamajas Osta.ee saad eseme müüki lisamisel kinnitada linnukesega “Lisa oksjon heategevuse eesmärgil” ning ostjana saad teha head, kui valid ostuks just selle eseme, millel on juures väike punane süda♥️