Tutvustame teile ühte erilist noormeest, Sviatoslav, kes elab rõõmsameelselt SOS Lasteküla hoole all. Ta on tulnud Ukrainast, põgenedes seal toimuva sõja eest, ning on leidnud uue kodu Eestist.

Sviatoslav on tõeline seikleja ja innukas noormees, kes ei karda vastu võtta uusi väljakutseid. Hiljuti võttis ta osa Keila Noortekeskuse töötajate abiga projekti kirjutamisest, mille raames noored said külastada Tartut. Ta võttis endale isiklikult projekti meeskonna moodustamise ja projekti kirjutamise ülesande ning tegi selle ära suurepärase pühendumusega.

Kuid see pole veel kõik – Sviatoslav osales ka Keila Noortekeskuse kokandusringis, kus õppis kuue kuu jooksul mitmeid erinevaid toite valmistama. Ta näitas suurt huvi ja tahtmist õppida ning sai sellega suurepäraselt hakkama.

Lisaks oma huvitegevustele keskendub Sviatoslav õpingutele Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis. Ta kasutab kõiki võimalusi, et omandada vajalikud oskused oma eriala valdkonnas. Praegu viibib ta praktilisel õppel Flameko Autohoolduses, kus tema kolleegid kiidavad teda tubli koostöö, suure õpihimu ja kohusetunde eest.

Sviatoslav on alustanud ka juhilubade taotlemist Eestis, kuigi hetkel on see pooleli finantsvõimaluste piiratuse tõttu. Siiski usub ta kindlalt, et kui tekib võimalus, siis ta kindlasti jätkab selle unistuse poole pürgimist.

Sviatoslav on tõeline inspiratsioon ja näide sellest, kuidas raskustest hoolimata jääda positiivseks ning püüelda oma eesmärkide poole. Tema sihikindlus ja usk tulevikku on imetlusväärsed ning ta on tõeline kangelane meie Lastekülas. Oleme ääretult uhked ja toetame teda edasistes saavutustes.

Sviatoslav talvises rannas.

Sviatoslav on tõeliselt mitmekülgne noormees – hiljuti osales ta laagrikasvataja õpingutel, kus ta läbis esmaabikursuse eesti keeles. Tema oskuste ja pühendumuse tõttu on teda juba kutsutud Remniku laagrisse kasvatajaks. Kodus viis läbi ka väikese praktika, kui aitas noorel tüdrukul õppida jalgrattaga sõitmist.

“Sviatoslav on superäge noormees, kes haarab igast võimalusest ja ei karda ühtegi väljakutset! Ta on väga-väga abivalmis nii kodus kui ka väljaspool kodu,” kirjeldas teda SOS Lasteküla sotsiaaltöötaja Krista Kägu.

Aga milliseks kirjeldab Sviatoslavit pereema Oksana?

Pereema Oksana kirjeldab Sviatoslavit väga tegusa ja innukana: “Slavik võtab kõik ettevõtmised põhjalikult ette ja on meie nooremale pojale Zaharile justkui isa. Kuutsemäel, kui nad said esimest korda elus suusad jalga, olin ma üllatunud, kui kiiresti poisid suusatamise nippe omandasid. Esimese päeva lõpuks laskusid nad mäest alla justkui oleksid igapäevaselt suusatamas käinud.”

“Talle meeldib alati avastada uusi ja põnevaid asju, ta tahab omandada uusi teadmisi ja kogeda uusi kogemusi. Lisaks sellele on ta väga abivalmis ega oota, et kõik talle ette serveeritakse. Näiteks pühapäeva hommikul, kui ma küpsetan pannkooke, seisab Slavik äkitselt mu kõrval ja küsib vaikselt, kas ta võib ise jätkata küpsetamisega,” lisas pereema.

“Ta on nagu kuldsete kätega noormees. Õhtuti paneb ta nõudepesumasina käima, viib prügi välja, parandab jalgrattaid, aitab naabreid ja tunneb vastutust ning kohustust pere igapäevaelus osaleda. Sviatoslavi peale võib alati kindel olla!” lõpetas pereema Oksana.

Sviatoslav Kuutsemäel.
SOS Lasteküla pereema Ukraina noorukist: “Tema peale võib alati kindel olla!”