Perevanem Lea:

Ema roll on kõige mõtestatum roll üldse – kõige rohkem võimalusi millegi uue sündimisele kaasa aidata.

Perevanem Lea on SOS Lastekülas oma loost kirjutanud peatüki, mille pikkus on juba ligi neli aastat.

Olen mõistmas, et paljud avastused ja leiutised sünnivad valu kaudu… On inimesi, keda valu matab enda alla ja on neid, kes valuga toime tulevad.
Olen otsinud vastust küsimusele, et kes tulevad toime. Tundub, et toimetulejatel on üks ühine joon – nad on ausad iseenda ees.
Ausust ja südamekindlust ka järgnevatesse aastatesse!

Jaga palun mõni lugu oma tööst!

Elame perena lastekülast väljaspool. Lastega seonduvalt kerkib kohe üles tõdemus, et laste jaoks on see kodu jäänud armsaks lapsepõlvekoduks.  

Usun, et nad tunnevad end Bullerby lastena, nagu üks ütles elupõline pereema tabavalt Astrid Lindgreni raamatule viidates.

Mis sulle sinu töös rõõmu pakub?

Laste edusammud.

Kuidas on sinu töötamise ajal muutunud lapsed, pered, sinu töö, organisatsioon?

Organisatsioon on suures muutumisprotsessis, selle mõju ulatub ka lasteni.

Milliselt mõtestad enda töö tähendust?

Pereema roll on kõige mõtestatum roll üldse mis olemas on – kõige rohkem võimalusi millegi uue sündimisele kaasa aidata!

Kui, siis kuidas on aeg SOS-is sind inimesena muutnud?

SOS-is töötatud aeg on muutnud mind inimesena alandlikumaks. Psühholoog Tõnu Lehtsaare väljendit kasutades, on tekkinud aukartus valu ees.

Mis on sinu sünnipäevasoov SOS Lastekülale?

Ka sünnipäevasoov tuleb Tõnu Lehtsaare artiklist „Uue sündimine on valuline protsess“. Olen mõistmas, et paljud avastused ja leiutised sünnivad valu kaudu. …. On inimesi, keda valu matab enda alla ja on neid, kes valuga toime tulevad. Olen otsinud vastust küsimusele, et kes tulevad toime. Tundub, et toimetulejatel on üks ühine joon – nad on ausad iseenda ees. Ausust ja südamekindlust ka järgnevatesse aastatesse!

Pühenda nüüd hetk unistustele ja mõtisklusele: kujutle, milline näeb välja Eesti sotsiaalvaldkond 10 aasta pärast.

Piirdun raskustesse sattunud peredega. Usun, et 10 aasta pärast saab raskustesse sattunud perede lastest suurem osa jääda oma päritoluperega kokku. See tähendab, et usun väga peretugevdusteenusesse. Need lapsed aga, kelle vanemad siiski ei jaksa eluraskustega toime tulla, saavad turvaliselt üles kasvada isa ja emaga ning vanavanematega asendusperes ja nad võetakse avasüli kogukonda vastu.

Mis muudab juubeliaasta sinu jaoks eriti meeldejäävaks?

Meeldejäävaks muudaks juubeliaasta see, kui suudaksime selle lastele meeldejäävaks teha nii, et see tugevdaks nende identiteeti ja kuuluvustunnet.

Pere pisemate lugu:

Mis on sinu pere laste lemmiktegevus kodus? Mis on see, mis teeb mõne päeva eriliseks või toredaks?

Meie pere laste lemmiktegevuseks on meie pere 1,6-aastase koera, kelle laste tungival palvel ühel jõululaupäeva hommikul 2-kuusena koju tõime,  musitamine – kallistamine ja temaga mängimine.

Musitada ja kallistada meeldib seetõttu, et ta pidi nii nunnu olema ning mängida sellepärast, et temaga pidi saama koos toredaid ulakusi teha.

Perevanem Lea: Ema roll on kõige mõtestatum roll üldse – kõige rohkem võimalusi millegi uue sündimisele kaasa aidata.
Tagged on: