Lidl Eesti andis kolmele SOS Lasteküla noorele 1500-eurose stipendiumi, mille abil saavad nad oma õpingutele ja karjäärile hoogu anda.

Stipendiumi pälvinud Valgamaa Kutseõppekeskuses puidutöötlust õppiv Laura soovib raha kasutada puitmööbli restaureerimise täiendavaks õppimiseks ja soetada restaureerimiseks vajalikku materjali.

Kehtna Kutsehariduskeskuses mootorsõidukitehnikuks õppiv Artjom plaanib saadud raha eest osta diagnostikaseadme, mille abil saab praktiseerida autode elektroonikale arvutiga ligi pääsemist ja seeläbi erinevatele riketele jälile jõudmist.

Kolmas stipendiaat on Sisekaitseakadeemias politseinikuks õppiv Diana, kes plaanib raha kasutada elamistingimuste parandamiseks.

Tegemist on toreda ja tänuväärse projektiga, milles osalemise käigus tekkis noortel ka võimalus oma tulevikuplaanidele korraks otsa vaadata, sest stipendiumile kandideerimise üks eeldus oli kirjeldus oma karjäärivalikutest ja põhjendus, milleks täpsemalt raha kulutatakse. Noorte aktiivne osavõtt Lidli stipendiumide konkursist annab tunnistust sellest, et SOS Lastekülast kasvab välja palju asjalikke inimesi, kes on valmis erinevates eluvaldkondades ühiskonda panustama,” ütles SOS Lasteküla Partnersuhete ja kommunikatsioonijuht Katri Laiv.

Lidli on suure sotsiaalse vastutustundega ettevõte ja seega on heategevuslikes projektides osalemine meie jaoks iseenesestmõistetav. Lidli stipendiumiprogrammi eesmärgiks on anda hoogu noorte õpingutele ja tiivustada neid tegema ambitsioonikaid karjäärivalikuid ning seega oli hea meel näha, et tegelikult peegeldus kõikidest stipendiumitaotlustest tahe areneda ja järjest kõrgemate eesmärkide poole püüelda,” ütles Lidl Eesti esindaja Katrin Seppel.

Foto: Gerly Leit
SOS Lasteküla noored pälvisid Lidl stipendiumi