Kevadkoputus 2024

Southwestern Advantage ja SOS Lasteküla Eesti Ühing korraldavad juba 17. korda heategevusliku sündmuse „Kevadkoputus“. Heategevusaktsiooni eestkõneleja on taas näitleja Tõnis Niinemets, kelle videopöördumist kõikide Eestimaa inimeste poole saab vaadata SIIT.


Laupäeval, 6. aprillil koputavad 200 vabatahtlikku Southwestern Advantage programmi tudengit heade inimeste ustele, et koguda raha SOS Lasteküla lastega peredele suunatud ennetustöö toetuseks. Lisaks suurele koputusaktsioonile 6. aprillil, on tudengid väljas ka kaks nädalat hiljem, 20. aprillil.


Koputuste raames kogutakse raha SOS Lasteküla lastega peredele suunatud ennetusteenuse avamiseks Põlva ja Mulgi vallas ning olemasolevates piirkondades teenuse jätkamiseks. Suvel Ameerikas raamatuid müüvate tudengite eesmärgiks on heategevusliku aktsiooniga koguda 60 000 eurot.


SOS Lasteküla pikaajaline kogemus keeruliste perede abistamisel näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada. Teenuse oleme saanud avada 16 omavalitsuses, kuid vajadus on suurem. Teenus toimib peamiselt annetuste toel. Kohalikud omavalitsused panustavad täna 28%. Sel aastal on ennetusteenuse kogukulu 797 379 eurot.

Ennetustöö vajadusest

Eestis on perest eraldamise ohus 400 last ning oma sünnipere juures ei ela täna erinevatel põhjustel 714 last. SOS Lasteküla ennetusteenusel on hetkel 203 peret, milles kasvab 444 last. Eelmisel aastal suutis tugitöötajate abiga ületada raskused 121 peret ning taas iseseisvaks ja toimetulevaks saada. Iga iseseisvalt toimetulev pere on ühiskonnale tervikuna kasulikum. Nii väheneb sotsiaaltoetuste saajate arv ja laste heaolu on tagatud lapsele kõige loomulikumas kasvukeskkonnas – oma sünnipere juures.


„SOS Lasteküla tegeleb ennetustööga alates 2008. aastast,“ ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. „Ennetustöö eesmärk on, et keerulisse olukorda sattunud perede lapsi ei peaks perest eemaldama, vaid nad saaksid kasvada oma bioloogiliste vanemate juures armastavas kodus. Meie 16 aastat kogemusi peredele suunatud ennetustöös näitab, et sel moel saadud tugi ja oskused aitavad perel ise oma lapsed üles kasvatada. Vanemad õpivad, kuidas lastekasvatamise ja igapäevaeluga paremini toime tulla.“


„Meil on väga hea meel, et saame tudengite abiga nii palju head teha! Eelmisel aastal kogusime lausa rekordilised 79 685 eurot,” ütles Southwestern Advantage Eesti esindaja Karl Riips. „Kogemused on näidanud, et ukselt uksele käimine on tegelikult inimestele sobilik annetusviis, sest tihti ei teata, kuhu või kuidas annetada. Ustele koputavad tudengid sõidavad suvel Ameerikasse hariduslikke raamatuid müüma ning sel moel oma õpinguteks raha koguma. See heategevuslik aktsioon on noorte jaoks ühtlasi ideaalseks proovikiviks, andes aimu, millised väljakutsed võivad neid USAs ees oodata,“ lisas Riips.

Kevadkoputus – kus ja kuidas?

Seekord koputatakse ustele Elvas, Harkus, Jõelähtmel, Jõgeval, Keilas, Kiilis, Kohilas, Lääne-Harju vallas, Maardus, Nõos, Paides, Pärnus, Raasikul, Rae vallas, Raplas, Rõngus, Sakus, Sauel, Tallinnas, Tartus, Türil, Viimsis, Viljandis, Võrus.

„Kevadkoputuse“ aktsioonis osalevatel tudengitel on SOS kaelakaardid ja kotid. Kuidas tudengeid ära tunda, vaata SIIT.

Annetada saab ka nii:

Inimesed, kelle ukseni tudengid ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad annetada SOS Lasteküla kodulehel või
helistades annetusnumbritel 900 66 90 (25€), 900 66 80 (10€), 9006670 (50€).


Kevadkoputuse eestkõneleja on taas näitleja Tõnis Niinemets, kelle videopöördumist kõikide Eestimaa inimeste poole saab vaadata SIIT.
Aasta suurim ukselt uksele heategevusaktsioon „Kevadkoputus 2024“ toimub 6. aprillil üle Eesti