Southwestern Advantage Eesti vabatahtlikud tudengid jagamas Kevadkoputuse rõõmu.

Southwestern Advantage ja SOS Lasteküla Eesti Ühingu koostöös korraldatud heategevuslik sündmus „Kevadkoputus“ ületas kõik ootused ja seatud eesmärgi. Eesmärgiks oli koguda 60 000 eurot, kuid koos järelkoputusega koguti rekordiline summa, 92 268 eurot.

Juba 17. korda toimunud “Kevadkoputuse” raames kogusid 200 vabatahtlikku tudengit 6. ja 20. aprillil üle Eesti ukselt uksele käies raha SOS Lasteküla lastega peredele suunatud ennetusteenuse avamiseks Põlva ja Mulgi vallas ning olemasolevates piirkondades teenuse jätkamiseks.

SOS Lasteküla pikaajaline kogemus keeruliste perede abistamisel näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada. Teenuse oleme saanud avada 16 omavalitsuses, kuid vajadus on suurem. Teenus toimib peamiselt annetuste toel. Kohalikud omavalitsused panustavad täna 28%. Sel aastal on ennetusteenuse kogukulu 797 379 eurot. 

“Olime lootusrikkad, et head Eestimaa inimesed soovivad ka raskel ajal abivajajaid aidata. Seadsime realistlikuks eesmärgiks 60 000 eurot.  Oleme äärmiselt tänulikud, et annetusi kogunes lausa 84 053 eurot. Nüüd saame avada peretugevdusteenuse Põlva ja Mulgi vallas ning jätkata selle teenusega ka senistes piirkondades,” sõnas SOS Lasteküla partnersuhete ja kommunikatsioonijuht Katri Laiv.

“SOS Lasteküla poolt tänan südamest kõiki lahkeid annetajaid, meie häid partnereid Duo Media, Postimees Grupp, agentuure No Mittens ja Optimist, Southwestern Advantage tudengeid ning muidugi Tõnis Niinemetsa, kes oli taas aktsiooni eestkõneleja,” ütles Katri lõpetuseks.

“Kevadkoputuse” järelkoputus toimus kaks nädalat hiljem, 20. aprillil, samades piirkondades. Siis käisid annetusi kogumas need tudengid, kes ei saanud 6. aprillil aktsioonis osaleda. Raha koguti samal eesmärgil ning see sisaldub lõpptulemuses.

Igal annetusel on suur mõju

“Kevadkoputus” on vaid üks heategevuslik aktsioon SOS Lasteküla tegevuste hulgas. Meil läheb igapäevaselt vaja annetajate abi. Toetada saab, tehes ülekande SOS Lasteküla kodulehel  või helistades annetusnumbritele 900 66 90 (25€), 900 66 80 (10€), 9006670 (50€).

Igal annetusel on suur mõju. Eestis on perest eraldamise ohus 400 last ning oma sünnipere juures ei ela täna erinevatel põhjustel 714 last. SOS Lasteküla ennetusteenusel on hetkel 203 peret, milles kasvab 444 last. Eelmisel aastal suutis tugitöötajate abiga ületada raskused 121 peret ning taas toimetulevaks saada. Iga iseseisvalt toimetulev pere on ühiskonnale tervikuna kasulikum. Nii väheneb sotsiaaltoetuste saajate arv ja laste heaolu on tagatud lapsele kõige loomulikumas kasvukeskkonnas – oma sünnipere juures.

Aasta suurim ukselt uksele heategevusaktsioon „Kevadkoputus 2024“ ületas seatud eesmärgid