Juuru SOS Lastekülas toimus eile suurem arutelu noortega. Nooremad lapsed arutlesid teemal väärkohtlemine ja natukene vanemad osalesid Foorumteatris, mille viis läbi MTÜ Foorumteater, kus teemaks oli nende õigused ja kohustused.

Juuru SOS Lastekülas jagasid noored oma arvamust, millised tegevused ja käitumisharjumused on ühiskonnas sobilikud ning millised mitte. Näiteks olid lapsed arvamusel, et nende peale karjumine ei ole kunagi õigustatud ja süüdistamine ei tee ka head, sest lastega tuleb rääkida rahulikult. Nii jääb see lapsele paremini meelde ja järgmine kord ta teab, kuidas peaks käituma. Samuti ei ole kõrvast sikutamine hea lahendus, isegi, kui laps käitus väga-väga halvasti. Täiskasvanud on selleks täiskasvanud, et olla targad ja teada, kuidas tuleb käituda ning olla sellega lastele eeskujudeks. Kui keegi teeb haiget või karjub lapse peale, tuleb alati sellest rääkida täiskasvanule.

Vanemad lapsed osalesid Foorumteatris, mida viis läbi MTÜ Foorumteater. Noored võtsid aktiivselt osa aruteludes. Päeva lõpus etendasid arutelus õpitu järgi endi lavastatud etendusi. Juttu oli erinevatest õigustest ja samuti jagasid noored, mis neil hingel on – näiteks koolis tihti võrreldakse tavalistest peredest tulnud lastega, see teeb tugevalt haiget.

SOS Lasteküla laste õiguste nõunik Julia Kovalenko-Djagileva: “Tihtipeale keskendutakse ainult täiskasvanute harimisele läbi koolituste, kuid lastele koolituste korraldamine ning läbi nende harimine on samuti väga tähtis. Usun, et eilne üritus õnnestus ning lapsed said rohkem teada, millised on nende õigused ja millised kohustused nendega kaasnevad. Suur aitäh MTÜ Foorumteatrile, kes aitas meil seda korraldada.”

Lapsed Juuru SOS Lastekülas arutlemas.
Harime lapsi