Loodusraviapteegi Biotheka jõulukampaania kutsub suure südamega inimesi kinkima 197-le lastekülas kasvavale lapsele immuunsüsteemi tugevdamiseks vajalikke looduslikke vitamiine. Heateo tegemiseks saab minna Biotheka e-poodi või bioteekidesse ning valida Ecosh’i C-vitamiin kibuvitsaga annetuseks SOS lasteküla lapsele. Biotheka lisab omalt poolt igale lapsele kingituseks ka Ecosh’i D3-vitamiini ning toimetab kingid pärast kampaania lõppu lastekülla.

Ideaalsete tingimuste korral saab laps kõik vajaliku kätte tasakaalustatud toidust ega pea tingimata toidulisandeid tarbima. Paraku võib paljude laste toit olla ühekülgne või alla tegelike vajaduste. Põhjusteks on toidutalumatused ja -allergiad, ülemäärane vaimne ja füüsiline koormus.

Ka keskkond lasteaias ja koolis võib lapse närvisüsteemile üsna koormav olla. Paljud lapsed tegelevad aktiivselt sportimisega, mis tähendab kehale vitamiinide ja mineraalainete mõttes lisakulu. 

“Soovime, et sel talvel oleksid kõik lapsed terved ja saaksid nautida imelisi rõõme, mida talv pakub. Toetame SOS Lasteküla lapsi, kes abi vajavad ja kutsume Sind Biotheka heategevuskampaania sõnumit jagama,” ütles Biotheka juhtiv partner Katriin Jüriska.

C-vitamiin on üks olulisemaid immuunsuse tugevdajaid, aidates edukalt võidelda nakkuste ja külmetusega ning takistades viiruste ja infektsioonide levikut organismis. D-vitamiini peamine ülesanne on tagada kaltsiumi imendumine toitainetest ning selle transportimine luudesse, mis on kasvava organismi luustikule ja hammastele eriti oluline. Lisaks toetab D-vitamiin närvisüsteemi, lihaste talitlust ja immuunsüsteemi.  

SOS Lastekülla jõudnud lapsed on elanud kaoses ja hüljatuses, laste närvisüsteemil on raske tunnete ohjamisega hakkama saada, emotsioonid kipuvad võimenduma ning nad kalduvad väga kergesti enesevalitsust kaotama. Varajaste traumaatiliste mälestustega, mida laps enne kolmeaastaseks saamist kogeb, kaasneb tugev stress, mis salvestub ajju. Seetõttu jälgivad SOS emad väga hoolikalt, et lastel ei tekiks vitamiinipuudust, mis võib laste enesetunde veelgi kehvemaks muuta.

Biotheka jõulukampaania kestab 25. detsembrini 2022.

Biotheka: “Toetame koos tervet SOS Lasteküla vajalike vitamiinidega.”
Tagged on: