Esmaspäeval, 19. detsembril jõuavad ETV+ ekraanile dokumentaalsarja “Koduteel” uued osad. Neljaosalisest sarjast kaks osa on pühendatud SOS Lasteküla armsatele inimestele. Sarja avaosa kangelannaks on lasteküla Virumaa programmi pereema Svetlana, kes räägib pereks kasvamise rõõmudest ja muredest ning sellest, kuidas kõige keerulisemal hetkel tasakaal leida. Sarja viimase osa peategelaseks on Virumaa programmi sotsiaaltöötaja Irina, kes jagab oma isiklikku ning väga hingeliigutavat lugu, kuidas hakkama saada teadmisega, et sa ei saa kasvada koos oma vanematega.

ERR-i ajakirjaniku ja projekti autori Jevgenia Volohhonskaja sõnul on “Koduteel” teine hooaeg eelkõige armastuse ja uskumatult suure vaimse tugevuse lugu.„Vaatamata väga raskele ja valusale teemale on meie saated, vähemalt minu hinnangul, vägagi helged. Mulle tundub, et meil õnnestus edasi anda see soojus ja turvatunne, mida meie saadete kangelased pakuvad,“ ütles saatesarja üks autoritest, Jevgenia Volohhonskaja.

Neljal järjestikusel päeval avab sari sünniperest eraldatud laste ja neile uut kodu pakkuvate perede lugusid ning teemasid, millega sel teekonnal kokku puututakse. Olgu selleks siis uues kodus kohanemine, oma päritolu teadmine või lapsendaja- ja hooldusperede ning iseseisvat elu alustavate noorte rõõmud ja väljakutsed.

Projekti kaasautor, ERR-i ajakirjanik Tatjana Gassova loodab siiralt, et pärast saate vaatamist mõtleb nii mõnigi inimene võimalusele pakkuda tuge sünnivanemate hoolest ilma jäänud lastele. “Nii mõnigi aga lihtsalt kallistab oma lähedasi ja hakkab uutmoodi olemasolevat hindama,” lisas ta juurde. Gassova sõnul on selle taga paljude inimeste töö, et uus hooaeg sünniks just sellisena nagu vaataja seda näeb: isiklik, liigutav ja puudutav.

Dokumentaalsari “Koduteel” on ETV+ eetris 19.-22. detsembrini iga päev kell 20.30. Ema Svetlana lugu on eetris esmaspäeval, 19. detsembril, Irina lugu jõuab ekraanile 22. detsembril.

Saatesari on eestikeelsete subtiitritega.

Sarja esimese hooaja osad on järelvaadatavad Jupiteris. Teemat avab ka esmaspäeviti ETV ekraanil näidatav samanimeline sari. Tegemist on ERR-i ajakirjanike Jevgenia Volohhonskaja ja Tatjana Gassova autoriprojektiga, mille esimene, viieosaline sari oli ETV+ eetris 2021. aasta lõpus. Saate uue hooaja režissöör on Ivan Pavljutškov, operaator Nikolai Lomaško ja produtsent Olga Hartšuk. Projekt on ellu viidud ERR ja Sotsiaalkindlustusameti koostöös ESF projekti “Asendushoolduse kvaliteedi tõstmine” toel.

ETV+ dokumentaalsarja “Koduteel” kangelannadeks on SOS pereema Svetlana ja sotsiaaltöötaja Irina
Tagged on: