Perevanemad Tiina ja Indrek Puhalainen kasvatavad lapsi oma kodus Lõuna-Eestis.

Kuidas nende pere lugu alguse sai ja kuidas täna läheb?

Kui lapsed olid kodust läinud ja olime veidi iseendid nautinud, leidsime, et on veel jõudu ning ressurssi oma kodu jagada uute lastega. Meie peres on üles kasvanud kolm bioloogilist last, kõik toredad ja õnnelikud, iseseisvad inimesed. Suhted nendega on suurepärased. Tänaseks oleme oma väiksemate, õest-vennast lastega koos olnud üle nelja aasta.

Neli aastat tagasi, kui nad 5- ja 10-aastastena saabusid, olid nad nagu väikesed robotid, kinnised ning kartlikud. Öösiti magasid halvasti, nutsid tihti ja muresid oli veelgi.

Praegu enam hästi ei mäletagi seda aega. Lapsed on nagu lapsed ikka. Kenasti kohanenud, avanenud, rõõmsad ja julged. See ei tähenda, et probleeme pole, aga nad on teadlikud ja koostöövalmis, käime endiselt teraapiates ja rehabilitatsiooniteenustel.

Lapsed saabusid just enne covidi-aega, seega saimegi praktiliselt kaks aastat olla tihedalt koos ja sidet luua.

Tänaseks on meie pere reisirutiin taastunud ja see meeldib ning sobib ka lastele. Käime vähemelt kaks korda aastas suusareisil ja korra kuskil soojal maal. Lühemaid sutsakaid on samuti.

Talvel lapsed “elavadki” suusamäel, sest meie talu asub suusakeskuse kõrval.

Traumateadlikkus ja usalduse loomine

Vaatamata rõõmule, mida lapsed meile pakuvad (ja meie vast neile ka ikka), ei saa hetkekski unustada traumateadlikku käitumist ja suhtlemist. Peamiseks ülesandeks on usalduse loomine ja hoidmine. Laste kasvamisele ja tervenemisele aitab palju kaasa meie kodu asukoht – looduse keskel. Iga hetk on võimalus liikuda, mängida, ujuda, ronida jne.

Praeguseks on stabiliseerunud suhted ka nende bioloogiliste vanematega.

Lapsed käivad väikeses kogukonna erakoolis, kus teatakse nende tausta ja õpetaja on väga pädev. Nii, et nad on väljaspool kodu samuti hästi hoitud keskkonnas.

Suur rõhk on meie peres kultuurilisel meelelahutusel, käime tihti teatris ja kontserditel. Laiendame silmaringi nii välismaal, kui ka väisame sageli huvitavaid kohti Eestimaal.

SOS Lastekülaga liitumine on andnud meile ja lastele palju tuge ning võimalusi kõige selle teostamiseks.

Suur rõõm ja rahulolu on koos lastega kulgeda, näha nende arengut ning saavutusi.

Fotod: erakogu

Suur rõõm ja rahulolu on koos lastega kulgeda, näha nende arengut ning saavutusi
Tagged on: