Selleks, et ellu jääda, tuleb traumaga kohaneda. SOS Lasteküla avaldab artiklikogumiku tööks traumakogemusega noortega – „Traumapedagoogika. Uus võimalus uutmoodi.“

2021. aastal avas SOS Lasteküla uudse teenuse Eestis – traumapedagoogilise lähenemisviisiga kodu 14-18aastastele noortele, kellel esineb lapseea traumadest tingitult vägivaldset ja ennastkahjustavat käitumist. Käitumisraskustega noored ei pruugi loomult olla halvad ega käituda meelega probleemselt, vaid vajavad iseendas ja oma käitumises muudatuste tegemisteks sobilikku kasvukeskkonda ja professionaalset abi.

„Traumapedagoogika. Uus võimalus“ artiklikogumiku loojateks on inimesed, kes oma igapäevases tööelus puutuvad kokku nii trauma kui pedagoogikaga. Nad on praktikud, keda ühendab traumapedagoogika ja sellest johtuv lähenemine. Artiklite kirjutajaid seob koostöö SOS Lasteküla Eesti Ühinguga.

SOS Lasteküla Eesti Ühingu nõunik Pille Teder: “Me kõik saame aru sõnast trauma ja pedagoogika – need on meile tuttavad terminid. Traumapedagoogika üks kuldlause on „Traumapedagoogika – lihtne aru saada, keeruline rakendada.“ Artiklikogumik annab teadusliku ülevaate, mis see traumapedagoogika täpselt on ning miks ja kuidas seda asendushoolduses on vaja kasutada. Tänapäevases asendushoolduses vajame üha rohkem teaduspõhiseid lähenemisi, et leida erinevaid viise, kuidas lapsi ja noori aidata. Traumapedagoogika on selleks üks variant.”

SOS Lasteküla esitleb uut raamatut 30. märtsil kell 16:00 Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses ning ootab sinna kõiki huvilisi. Raamatu esitlusel on vestlusringis kohal ka Jacob Bausum, kes on oma kodumaal üks traumapedagoogika eestvedajatest. Raamatut saab soetada SOS Lasteküla e-poest ja 30. märtsil raamatuesitlusel.  

SOS Lasteküla avaldas uue raamatu: “Traumapedagoogika. Uus võimalus uutmoodi”