SOS Keila Lasteküla tähistas oma 28. sünnipäeva reedel, 16. juunil toreda peoga. Kogu päev oli täis rõõmu, naeru ja toredaid tegevusi, mis tõid kokku nii lapsed kui ka töötajad.

Päeva esimene sündmus algas kell 10:00 kui sportmängudes võtsid lapsed ja töötajad mõõtu – mängiti jalgpalli, korvpalli ja võrkpalli. Toredaks üllatuseks võitsid lapsed nii jalgpalli kui ka korvpalli mängud, kuid võrkpalli osas jäid peale töötajad. Kokkuvõttes olid lapsed siiski sportmängude üldvõitjad ning said rõõmustada oma suurepäraste saavutuste üle.

Pärast sportmänge oli kõigil aeg end lava juurde sättida, sest kell 16:00 algas ametlik aktus. Üks 14-aastane laps astus vabatahtlikult teadustajana üles ning juhatas aktust. Noored esinesid laulude, tantsude ja luuletustega, mis tõid rõõmu ja emotsioone kõigile kohalviibijatele. Harjumaa programmi juhiabi ning tema abilised jagasid meenekotte tublidele koolilõpetajatele. Sel aastal olid lõpetajate seas eriti silmapaistvad saavutused, sest üks nooruk oli edukalt lõpetanud ülikooli, saades bakalaureuse kraadi kehakultuuris. Lisaks olid tunnustust väärinud ka gümnaasiumi, kutsekooli ja põhikooli astme lõpetajad. Kutsekoolides omandati näiteks pagar-kondiiter, tisler ja abikokk.

Pärast aktust tehti suur ühispilt, et jäädvustada selle erilise päeva mälestus. Seejärel asusid kõik söögilaudade taha ning hakati nautima maitsvat peolaua rohkust. Just söömise ajal astus lavale kaheliikmeline ansambel Kondor Suure-Jaanist, kes mängis elavat muusikat. Julgemad kutsuti tantsupõrandale ning teised kuulasid muusikat.

28 aastat tagasi rajati Keila Lasteküla, et pakkuda turvalist kodu ja armastust neile lastele, kes seda enim vajasid. Aastate jooksul on see muutunud koduks paljudele lastele ning pakkunud neile tuge, haridust ja võimalusi. Sünnipäevapidu oli suurepärane võimalus tähistada kõiki neid aastaid ning tunda uhkust kõigi nende saavutuste üle, mida lapsed on läbi aastate saavutanud.

Keila Lasteküla sünnipäevapidu oli täis rõõmu, naeru ja südamlikkust. See oli tähtis hetk, kus kõik said tunda end osana suurest perest ning tähistada ühist teekonda. Laste särasilmad ja naeratused olid parimaks kinnitus sellele, et Keila Lasteküla on olnud ja jääb alati oluliseks paigaks laste elus, kus nad tunnevad end armastatuna ja hoituna.

Keila Lasteküla 28. sünnipäeva tort.
SOS Keila Lasteküla: 28 aastat pühendunud hoolt ja südamlikku tähistamist