2. – 4. mail on Eestis visiidil Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia. 3. mail külastab kuninganna Silvia Keila SOS Lasteküla. Kuninganna Silvia on aktiivselt osalenud erinevates heategevuslikes ja sotsiaalsetes projektides ning on laialdaselt austatud kogu maailmas oma töö eest laste heaolu ja tervise edendamisel.

Keila SOS Lasteküla ehitati 1994. aastal. Küla ehitamist finantseerisid suuresti Rootsi ettevõtted ja eraisikud. Kuninganna Silvia tutvus juba ehitamise aastal Keila SOS Lasteküla projektiga, kui ta selle vastu huvi tundis ja seda Stockholmis projektijuht Tom Mikael Malveti poolt talle tutvustati. Tema juhtis Rootsi ühiskonnas ka selle projekti tähtsusele tähelepanu, mis omakorda aitas koguda annetusi projekti realiseerimiseks.

3. mail kell 14:20  saabub Kuninganna Silvia Keila SOS Lastekülla, et vaadata 29. aastat varem paberil nähtu oma silmaga üle.

SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevdirektor Margus Oro: „Suurim heameel on tõdeda, et Rootsi kuningapere liikmetega on meil õnnestanud kohtuda ka siis, kui küla juba avatud oli. Nimelt külastas 12. juunil 1997. Lasteküla Rootsi kuningapere liige printsess Lilian, et teha oma 80. juubeli puhul annetus Lastekülas raamatukogu avamiseks. Rootsi ettevõtted ja eraisikud on tänase päevani jätkuvalt jaganud oma toetust meiega ning Rootsi kuninganna visiit 2023. aastal on märk, et kuningaperel on huvi meie tegemiste vastu. Selle üle olen ma uhke ja meie peredel suur rõõm võõrustada Lastekülas Kuninganna Silviat!“

Visiidil Lastekülla saadab kuninganna Silviat SOS Lasteküla patroon pr Sirje Karis. Keila SOS Lastekülas tutvub Rootsi kuninganna Silvia külaga, külastab ühte peremaja ning suhtleb perevanemate ja lastega. Samuti istutab ta õunapuu külastatava pere aeda ja kuulab Lastekülas elavate Ukraina laste muusikalist esinemist.

Keila SOS Lasteküla avati 16. juunil 1995. aastal ning küla 12 peremajja asus elama 86 last. Pea kolmekümne aastaga on paljugi muutunud, kuid meie missioon – iga laps kuulub perekonda, kasvades üles armastuse, austuse ja turvatunde keskkonnas – mitte. Keila SOS Lasteküla reorganiseerimise käigus on küla territooriumile jäänud tänaseks veel kuus pere. Ülejäänud  pered on külast välja kolinud, et luua lastele võimalikult tavapere sarnane elukeskkond tavalise kogukonna keskel. Neljas vabaks jäänud peremajas elavad SOS Lasteküla poolt toetatavad Ukraina perekonnad ja sealt saabunud lapsed.

Rootsi kuninganna Silvia külastab SOS Lasteküla