3. mail külastas Rootsi kuninganna Silvia Keila SOS Lasteküla ning kohtus seal elavate inimestega. See kõik sai võimalikuks, kuna suure panuse andis SOS Lasteküla patroon Sirje Karis.

Vasakult paremale: sinises ülikonnas SOS Lasteküla Harjumaa programmijuht Indrek Juss, SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro, Kuninganna Silvia ja SOS Lasteküla patroon Sirje Karis.

Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja tema abikaasa kuninganna Silvia külastasid selle nädala alguses Eestit ning 3. mail jõudsid nad Keila SOS Lastekülla. Suure panuse andis SOS Lasteküla patroon Sirje Karis, kes saatis visiidil kuninganna Silviat.

Kuninganna Silvia külastas peremaja, kus elab Kristi koos lastega. Kuninganna tutvus majaga ning vestles sealsete elanikega. Pärast istutas ta koos lastega hoovi õunapuu.

Millised emotsioonid tekkisid pereemal ja mida rääkisid lapsed kuningannast? 

Millal said sa teada, et Rootsi kuninganna Silvia külastab Keila SOS Lasteküla ja just Sinu perekodu? 

Saime umbes kuu aega enne külastust teada ja esialgu ei suutnud seda uudist uskuda ega muidugi laste ees saladuses hoida.

Silt Keila SOS Lasteküla maja seinal.

Milliseid tundeid see tekitas? 

Tore tunne tekkis. Ega keegi ju minu tuttavatest ei uskunud, kui ütlesin, et Rootsi kuninganna tuleb mulle külla. Olen ABBA põlvkonna laps ja kogu minu koolitee oli lõputu ABBA uute plaatide ootamine, laulusõnade ümberkirjutamine jne. Minu jaoks oli kuninganna Silvia tõeline Dancing Queen juba põhikoolis. Siis ei saanud me suurte staaride kontsertidele minna ega osanud unistada kroonitud peadega kohtumistest, losside nägemisest rääkimata.

Millest te kuningannaga rääkisite? 

Esialgu ta palus meie peret tutvustada ja leidis iga lapse jaoks küsimuse või tähelepaneku, mis seejures olid väga vaimukad. Lapsed kutsusid ta oma tubadesse ja suuremad vestlesid temaga inglise keeles ise. Poiste toas kõnelesin mina, mis poistele teha meeldib ja millised on nende hobid. Maja koridori seintel on iga aasta kohta fotostend ja see pakkus huvi kõigile külalistele. Tundus, et Tema Majesteet kuulis esimest korda kiikingust, mida on minu pere liikmed kõik proovinud ja laste kiikingukiigega Kiki üle võlli kiikunud. Ikkagi Eesti asi!

Kuninganna istutas koos lastega hoovi õunapuu. Mida see õunapuu teie perele tähendab? 

Andrus (nimi muudetud) aitas mulda panna ja Robert (nimi muudetud) liitus, kui ulatas kuningannale kastekannu. Eks südamest loodame, et puu kasvama läheb ja lapsed selle vilju noppida saavad. Igal kevadel hakkavad selle õied peremaja hoovi kaunistama ja sügisel saab maitsvaid vilju nautida. Puu jääb meenutama seda erilist maikuu päeva. 

Kuninganna Silvia ja SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro paigaldamas õunapuu kõrvale kuninganna Silvia nimega metallist silti.

Millisd emotsioonid sind nüüd valdavad, kui külastus on möödas? 

Tore on meenutada, mis läks hästi ja mis võinuks minna teisiti. Poiste tuppa suundudes, teadsin, et tuba on korras ning valgust ja sära täis. Sisenedes olu tuba küll korras, kuid hämar, sest poisid olid rulood päikese eest ette tõmmanud.

Oma tuppa olin pannud mängima rootsikeelse CD Before Abba. Delegatsioon jõudis kohale mõni minut varem ning kogu elevuses ei pannud tähelegi, et magamistoa vali muusika elutuppa ei kostugi.

Mida lapsed ütlesid selle ürituse ja kuninganna visiidi kohta? 

Lapsed ütlesid, et kuninganna on ilus, armas, soe ja südamlik inimene! Nagu tavaline inimene, kes on tore ja lahke!

Jääb see teile kõigile terveks eluks meelde? 

No muidugi jääb. See jääb meile kõigile meelde terveks eluks!

Keila SOS Lasteküla pereema Kristi: “Lapsed ütlesid, et kuninganna on nii ilus, armas ja südamlik inimene!”