Maie Lembavere:

Kui laps ütleb, et raskel hetkel ta teab, kust mind leida…

Maie Lembavere on meie Lõuna-Eesti programmis peretugevdustööd teinud 2 aastat.

Peretugevdusteenus on mõeldud lastega peredele, kes seisavad silmitsi mistahes keeruliste olukordadega. Tugitöötaja on perele usaldusväärne partner, kes pakub keerulisel ajal vajalikku juhendamist ning aitab perel probleemidest üle saada ja edaspidi edukalt ise toime tulla.

Ühiselt suudame me peretugevduse naistega ka kõige pimedamad ja tumedamad lood naljaks keerata. See on meeskonnas ülioluline.

Kui saad aru, et vanemad tunnevad, et oled toeks ja nende õlgadelt langeb üksinda kantud murekoorem.

Jaga palun mõni lugu oma tööst!

Ühiselt suudame me peretugevduse naistega ka kõige pimedamad ja tumedamad lood naljaks keerata. See on meeskonnas ülioluline.

Natuke läbi musta huumori tõdesime ühisel supervisioonil, et oleme oma töösse tegelikult liialt sukeldunud ja seetõttu on lugu selline, et kui peaksime surema, siis matavad meid meie peretugevduse mehed, sest meie enda pered ei tunne meid.

Üks tore lugu oli see, kui lastekaitsetöötaja vaatas mulle otsa ja küsis, kas olin eelmises elus Jeesus või keegi taoline, et kõigi nende inimestega jutule saan.

Mis sulle sinu töös rõõmu pakub?

Rõõmu pakub, kui mõni laps avaldab soovi tulevikus samasugust tööd teha, sest see tundub nii oluline ja huvitav. Tahetakse aidata sarnase murega lapsi.

Kui alguses lootusetuna näinud pere saab jalad alla või isegi vaid teeotsale aidatud ja nad on tänulikud.

Kui tööd ja pingutusi tunnustatakse.

Kui lapsed paluvad pikemaks jääda, sest koos on tore.

Kui teenuselt lahkunud lapsed kohtudes ligi astuvad ja tänu avaldavad ning ütlevad, et olen just õige inimene selleks tööks.

Kui laps ütleb, et raskel hetkel ta teab, kust mind leida.

Kui suitsiidne laps leiab palju põhjuseid edasi elada.

Kui saad aru, et vanemad tunnevad, et oled toeks ja nende õlgadelt langeb üksinda kantud murekoorem.

Kui lapsed ja emad kallistama tulevad.

Kõik väikesed asjad, nagu pakutud tass kohvi või mõni laste joonistus, mis kaasa antakse.

Pikad vestlused lastega unistuste teemal.

Kõik sarnased või ühised huvid, sest see lisab tööle tunduvalt laiema toimetamise spektri.

Kui mõnel keerulise käitumisega lapsel hakkab samm-sammult paremini minema.

Rõõme on palju 🙂

Kuidas on sinu töötamise ajal muutunud lapsed, pered, sinu töö, organisatsioon?

SOS Lasteküla oli kunagi minu jaoks organisatsioon, kuhu unistasin tööle asuda, täna on see kõik mulle tuttavaks saanud.

Töö on muutunud mahukamaks ja mitmekülgsemaks, samas paljud asjad on väga tuttavad ja seega ei pea enam pidevalt jalgratast leiutama.

Kui pere ja lapsed hakkavad küsima, kuidas minul läheb, siis on see alati hea märk – see annab tunnistust, et enda murede mülkast nähakse juba välja.

Milliselt mõtestad enda töö tähendust?

Peretugevdustöös on oluline mõistmine ja kohalolek. Ainult nii saab aidata inimesi parema tuleviku poole.

Meie töö tähendus ongi näidata, et on siiski inimesi, kes päriselt hoolivad ja kõrval on. Näitamas, et kõigele on lahendus, pole pimedusega lõppevaid tunneleid.

Kui, siis kuidas on aeg SOS-is sind inimesena muutnud?

Arvan, et teen oma tööd, sest olen midagi sellist alati teinud. Olen muutunud mõtlikumaks ja tõsisemaks. Ei usalda inimesi kohe.

Mis on sinu sünnipäevasoov SOS Lastekülale?

Soovin, et lastel alati oleks rohkem rõõmu ja vähem muresid. Rohkem toredaid ja toetavaid töötajaid ümber. Et töötajad saaksid ka ennast hästi tunda, naerda ja häid elamusi kogeda igas päevas 🙂

Mis muudab juubeliaasta sinu jaoks eriti meeldejäävaks?

Soovin, et kõik SOS-is oleksid märgatud, hinnatud ja ära kuulatud. Mulle meeldivad rõõmsad töökaaslased. Jõudu ja jaksu õnnelike laste nimel töötamiseks🙂

Pühenda nüüd hetk unistustele ja mõtisklusele: kujutle, milline näeb välja Eesti sotsiaalvaldkond 10 aasta pärast.

Unistused on ilusad. Et kõik inimesed saaksid just sellist abi, nagu konkreetselt neile vaja on.

Pere pisemate lugu

Mis on sinu pere laste lemmiktegevus kodus? Mis on see, mis teeb mõne päeva eriliseks või toredaks?

Pisematele on kodu eriti oluline. Nad rõõmustavad nii väga, kui koju saavad. Ja kui olen parasjagu peredel külas, siis on ka kohtumisrõõm alati väga suur. Neile väga meeldib rääkida oma päevast ja lemmiktegevustest, näidata joonistatud pilte või meisterdatud käsitöid.

Osad neist istuvad mulle väga-väga lähedale, tahavad kalli ja pai. Ilmselt on nad sellega harjunud. Kui minekule sätin, nad sageli soovivad, et jää veel.

Üks väike suur sõber ja suur kallistaja, rõõmustas väga oma esimeste prillide üle. Koos emaga tegid nad pildi ja saatsid ka mulle. Järgmisel külastusel muidugi kiitsin teda hoolega. Lapsed ongi ju kõik ilusad.

Oleme mänginud arsti ja pannud kokku puslesid. Väikestel on ikka ja alati suur rõõm, kui nende juurde põrandale istuda. Nad kõik armastavad oma emmesid, aga tunnevad rõõmu ka sõbralikest külalistest.

Maie Lembavere: Kui laps ütleb, et raskel hetkel ta teab, kust mind leida
Tagged on: