Alates 28. novembrist on esmaspäeviti kell 20.00 ETV eetris uus dokumentaalsaatesari „Koduteel“, mis tutvustab asendushooldusel kasvanud laste ja noorte ning neid ümbritsevate täiskasvanute raskeid, ent isiklikke ja väga südamlikke lugusid.  Saatesarja esimene osa kannab pealkirja „Pääsemine kriisist“ ja räägib loo SOS Lastekülas kasvanud Merlinist, kelle elu sünnikodus lõppes juba 8aastaselt. Lastekülas leidis ta inimese, keda siiani emaks kutsub.

 „Selle liigutava sarjaga soovime julgustada inimesi mõtlema võimalusele pakkuda hoolt ja armastust lastele, kes ei saa kasvada oma pere rüpes,” selgitab sotsiaalkindlustusameti laste heaolu osakonna nõunik Nadežda Leosk. Vaatajad saavad teada, milliste rõõmude ja väljakutsetega seisavad silmitsi inimesed, kes pakuvad lapsele kodu ja hoolt ning kuidas asenduskodus üles kasvanud lapsed oma elu edaspidi iseseisvalt elavad.

Saatejuht Christel Karits, režissöör Hanna Šein-Meier, toimetaja Teet Teder, produtsent Olga Hartšuk, idee autorid Jevgenia Volohhonskaja ja Tatjana Gassova.

Vaata doksarja SIIT.

Saated on valminud Eesti Rahvusringhäälingu ja Sotsiaalkindlustusameti koostöös. Projekti toetab ESF projekt „Asendushoolduse kvaliteedi tõstmine“.

2021. aasta detsembri lõpus jõudis ETV+ eetrisse esimene osa dokumentaalsarjast „Koduteel“ („Домой“). Filmid olid vene keeles eestikeelsete subtiitritega ja neid saab näha järelvaadata siin: hoolduspere.ee.

ETV uue doksarja “Koduteel” esimese osa kangelannaks on SOS Lastekülas kasvanud Merlin
Tagged on: