Laupäeval, 7. mail koputab 180 Southwestern Advantage programmi noort üle Eesti lahkete inimeste ustele, et aidata Eesti ja Ukraina lapsi, kes tunnevad muret, hirmu või otsest ohtu. Noori koondava MTÜ Aitan Eestit eesmärk on SOS Lasteküla loodud sova.ee chati heaks ühe päevaga koguda 80 000 eurot.

Reaalajas vestlusplatvorm sova.ee avati 1. märtsil. Kahe kuuga on chati poole pöördutud 486 korda. Enamik pöördujatest on 11aastased, noorim 7aastane. Teemad, mis lapsi kõige enam muretsema panevad on inimestevahelised suhted, kiusamine ja vaimne tervis.

“Chati vajalikkuses veendusime juba samal päeval, mil vestlusplatvormi avasime,” ütleb SOS Lasteküla ennetustöö koordinaator Sirli Arro. “On olnud neljatunniseid vestlusi, on lapsi, kes tulevad vestlusliinile korduvalt. Seitsmel korral oleme kaasanud politsei. Põhjusteks koduvägivald, hooletusse jätmine, lapse vaimne tervis ja seksuaalne väärkohtlemine.”

Chatti panustab praegu oma aega ja kogemusi 61 spetsiaalse koolituse saanud inimest, kes vestlevad lastega iga päev kella kahest kümneni. Tegelik vajadus on aga palju suurem. Eesmärk on, et abi oleks lastele kättesaadav kella üheksast hommikul kümneni õhtul. Selleks on vaja lisaressursse.

“Otsustasime ühendada jõud ning minna lastekülale appi,” ütleb Southwestern Advantage programmi direktor ning MTÜ Aitan Eestit juhatuse liige Andres Märtin. “Loodame aktsiooni käigus koguda 80 000 eurot, mis läheb chati arendamiseks, vestlusaegade pikendamiseks ning venekeelse chati käivitamiseks.”

Aitan Eestit MTÜ koondab laupäevase heategevusaktsiooni jaoks Southwestern Advantage programmi noori, kes suviti käivad USAs hariduslikke raamatuid müümas. Sel aastal juba 15. korda toimuv Kevadkoputus on tudengite jaoks hea ettevalmistus suviseks proovilepanekuks USAs.

Inimesed, kelle ukseni tudengid laupäevase aktsiooni raames ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad projekti toetada, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritele 900 66 70 (5€), 900 66 80 (10€), 90066 90 (25€).

7. mail toimub Eesti suurim ukselt uksele heategevusaktsioon
Tagged on: