Margarita on viie lapse ema ning tema peres kasvavad kaks 9aastast ning 10., 15. ja 16aastased lapsed.  Margarita on uhke, et kõik tema lapsed on väga abivalmid, saavad koolis õpetajatelt kiita ning on  arvutis ja telefonis surfamise asemel huvitatud oma kätega asjade meisterdamisest, põnevatest lauamängudest ning koos perega jõuluetenduse ettevalmistamisest.

Ema Margarita käis oktoobrikuus oma lastega koolis arenguvestlustel ning ta süda on emauhkusest tulvil. Tagasiside, mida ta oma laste kohta sai oli väga julgustav ja innustav.

„Eriti kiideti Andrit ning eraldi toodi välja tema suhtumine õppimisse. Kuna Andril on käsil põhikooli viimane aasta,  siis kiideti tema ettevõtlikkust ning seda, et ta on mõelnud juba ka tuleviku peale. Mis saab olla veel rõõmustavam, kui oma lapse kohta selliseid kiidusõnu kuulda!“ on Margarita süda õnne täis.

Margarita on ema, kes püüab igas asjas oma lastele eeskujuks olla. Nii on ta innustanud kõiki oma lapsi spordiga tegelema. Simon käib kolm korda nädalas judotrennis. Kuna trenni sõitmiseks tuleb sõita teise linna, on Simon ka palju julgemaks ja iseseisvamaks muutunud. Bussiga teise linna trenni sõitmine pole tema jaoks mingi probleem. Vastupidi – ema süda rõõmustab, sest vaatamata oma noorele vanusele on Simon seetõttu ka küpsemaks ning palju enesekindlamaks muutunud. Simoni iseseisvus on nakatanud ka vendi, kes on samuti juba iseseisvalt poest perele toidukaupu käinud toomas.

„Poistele meeldib väga see tunne, et nad on justkui suured inimesed, kes annavad väga olulise panuse pereellu, et emal oleks sellevõrra lihtsam,“ ütleb Margarita.

Ramon ja Egon mängivad juba mitu aastat jalgpalli, õde Lenna käib muusikaringis. Emal on hea meel, et koolist tulles tahab Lenna alati oma kogemusi jagada ning rääkida sellest, mis läks hästi ning mis talle tunnis meeldis. Vahel tuleb jagada ka selliseid kogemusi, mis ei ole kõige rõõmsamad. „Oluline on, et laps on avatud ja julgeb mulle ka ebaõnnestumistest rääkida,“ teab Margarita oma kogemustest, kui tähtis on, et halvad ja valusad emotsioonid ei jääks sinu sisse ussitama, vaid sa saad need välja öelda ja usaldusväärse lähedasega  jagada. Kõikidele muredele ei leia Margaritagi ise lahendust, vaid peab pöörduma erialaspetsialistide ja nõustajate poole.

Margarita peres käib pühapäeviti lastele seltsiks vabatahtlik Ivar. „On hämmastav, et ta on suutnud leida kontakti iga lapsega,“ on Margarita õnnelik. „Peale seltsiva ja avatud loomuse on Ivaril ka kuldsed käed ning see tähendab laste jaoks eelkõige seda, et koos Ivariga saab teha kõige huvitavamaid asju – koos remontida, ehitada, korrastada ning kasvõi leiutada kui vaja on. Näiteks hiljuti meisterdasid lapsed koos Ivariga vahvaid pildiraame ning kleepisid Ramoni tuppa ägeda fotoseina. Lapsed said isegi kuuma liimipüstoliga liimimise selgeks, hoolimata sellest, et algajatele on see päris keeruline.“

Lisaks õppimisele ja kodu korrashoidmisele on perel kindel traditsioon vähemalt korra kvartalis mõnes toredas Eestimaa paigas puhkamas käia. Tihedamini pole pere ühised sõidud võimalikud, sest esiteks on need päris kulukad ning teiseks on pere ühissõitudeks vaja suuremat bussi, et kogu pere kenasti kaasa saaks.

„Sel sügisel käisime Narvas. Lapsed kasutasid poodlemiseks enda kogutud taskuraha,“ räägib Margarita. „Oli nii põnev jälgida, kuidas nad raha kasutavad, mida selle eest ostavad ning suur rõõm oli näha, et lapsed ei raisanud kogu kaasavõetud raha ära, vaid jätsid suurema osa sellest alles.“

Ühiselt otsustati pereraha kulutada „Scrabble“ mängu ostuks, sest lapsed on suured lauamängu sõbrad ning senised mängud on kõik juba peaaegu ribadeks mängitud.

Mäng osutus tõeliseks hitiks ning seda käivad mängimas ka kõik naabrilapsed.

Meeleolukalt tähistati pereringis ka ema Margarita 5ndat tööaastapäeva, mis tähendas seda, et juba viis aastat on möödunud hetkest, mil Margarita esimest korda üle lasteküla ukseläve astus. Astus sisse  ja sinna ka jäi.

„Ja selle üle on mul väga hea meel!“ ütleb Margarita. „Sest oma praegust tööd ei vahetataks ma mitte millegi muu vastu!“

Veel külastas Margarita pere viimase puhkuse ajal üht vahvat Päite loomaparki, sest lastele meeldivad väga loomad. „See on varjupaik, kus elavad loomad, mille peremehed maha jätsid,“ räägib Margarita. „Seal on hobuseid, koeri, kasse ja isegi kährikuid! Pildistasime, ratsutasime hobustega ning veetsime väga toredalt aega. Ja mis kõige olulisem – kõike seda saab teha värskes õhus, nii sobib loomapark ideaalselt praegusel segasel ja keerulisel ajal puhkuseks. Tuleb neile vaid ette helistada.“

Tragi pere mõtleb juba eesootavatele jõulupühadele. „Oleme hakanud jõuluetendust ette valmistama. Stsenaarium on juba valmis ning kõikide poolt heakskiidu saanud. Proovid toimuvad meil pühapäeviti, mis on alati nädala kõige oodatum päev!“

“Olen uhke, et lapsed julgevad mulle ka valusatest kogemustest rääkida.”
Tagged on: