Mis on Sova chat ja kellele see on mõeldud?

Sova.ee chat on üleriigiline reaalajas vestlusplatvorm 7-16-aastastele lastele, kes tunnevad end ebaturvaliselt või ohustatuna. Jututoas saavad lapsed ja noored turvaliselt ja anonüümselt arutada kõiki neid vaevavaid probleeme.

Noori toetavad ja vajadusel annavad nõu koolitatud nõustajad. Hädaolukorra, lastekaitse pädevusse kuuluva probleemi  või kuriteo puhul pöördutakse vestluse käigus saadud info alusel häirekeskuse,  lastekaitsetöötaja või politsei poole.

Chat on eesti-, vene-, ja ukrainakeelne ning avatud iga päev kell 14.00–22.00.


Kes vastavad laste muredele?

Lastele vastavad chati nõustajad, kes on enamjaolt kas psühholoogia, sotsiaaltöö või pedagoogilise haridusega.

Mida tähendab chati nimi Sova?

Vestlusplatvormile sobiva nime pakkusid välja SOS Lasteküla lapsed. Sova tähendab vene keeles öökulli ning sümboliseerib tarkust ning oskust teha julgeid ja arukaid valikuid. Abi saamiseks tuleb teada, kust seda leida ning julgust läheb vaja selleks, et oma muret jagada. Sova võib tähendada ka lühendit sõnast sotsiaalselt vastutustundlik. SOS Lasteküla on organisatsioon, kes probleeme ja muresid märgates ei jäta neid tähelepanuta, vaid mõtleb, kuidas leida lahendusi.

Kellelt oleme chati loomisel eeskuju saanud?

Lõime chati oma Soome kolleegide eeskujul, kelle üleriigiline vestlusplatvorm apuu.fi/ võeti laste ja noorte poolt kiiresti omaks. Põhjanaabrite edulugu innustas ning kuna soomlased olid lahkelt nõus oma kogemusi meiega jagama, tekkis mõte sarnane chat ka Eestis luua.Sova.ee meedias

Sova.ee chati nõustaja Nele-Brit ja vabatahtlik Madlen ETV noortesaates NOVA. (NB! Loo avanemine võtab mõned sekundid aega!)

Chati nõustaja Nele-Brit “Seitsmeste” stuudios. Vaata intervjuud SIIT.

Nõustaja Nele-Brit  Terevisiooni hommikuprogrammis. Vaata jutuajamist SIIT (intervjuu algab saate 01:40 minutil, kell 8:36).