SOS ema Karin, viie lapse emme,  jagab hinge liigutavat seika pühadeaegsest koosolemisest perega.

Meie perele meeldis väga jõulude aegu vaadata saateid, mis olid mõeldud teiste inimeste aitamiseks või kellegi südamesoovi täitmiseks. Vaatasime koos lastega ja kõik olid kuidagi eriti süvenenud just südamesoovi saatesse. Kui tuli reklaamipaus, küsisin lastelt, et kas neil on ka südamesoov, mida nad väga sooviksid?

Tegelikult ei saanud ma küsimust lõpetadagi, kui noorem poeg (kes on 10aastane ja minu südames sündinud poja!) vastas, et tema südamesoov on lapsi saada. Mul käis südame alt selline jõnks läbi ja kohe ei osanudki midagi öelda, sest kuidas laps saab teada või tunda, mis tähendab ema või isa olla ning selle südamesoovi täitumine sõltub ju nii paljudest asjadest ning vahel võibki jääda vaid südamesooviks. Olin lausa halvatud. Nägin, et teised lapsed ka nihelesid ja ei saanud oma venna soovist eriti aru aga mina tean täpselt, miks laps nii mõtles. Momendiks jäin ka ise mõttesse, et ma loodan kogu südamest, et pojal oma südamesoov tulevikus kindlasti täituks.

Jõudsime järjega noorema tütre juurde (kes ka on sündinud minu südames). Tema südamesooviks on hästi õppida ja saada sama targaks kui meie suurem õde, kes õpib ülikoolis õpetajaks. Sain jälle korra mõttesse jääda, et kui ühtseks on minu pere kasvanud, näen väikeses tütres, kes ei ole minu bioloogiline laps oma suuremat tüdrukut, sest ta on sama sihikindel, ta juba teab, kuhu tahab jõuda ning selle üle on mul nii suur rõõm.

Olin enda üle ka nii uhke, et olen valinud lastele just sellise kooli, kus nad end väga hästi tunnevad ja tahavad rõõmuga minna. Alati tuleb kuulata oma sisetunnet ja kui tunned, et just see on õige valik, siis nii tuleb ka teha ilma mingite kahtlusteta.

Järg jõudis suurema poja kätte, kes jäi pikalt mõttesse ja küsis, et emme kas see on halb, kui mul ei olegi südamesoovi. Ütlesin, et sellest pole mitte midagi sest see tähendab seda, et sul on kõik olemas, mida südames soovid ja siit läheb aina paremaks!

Lapsed küsisid ka minult, et emme mis on sinu südamesoov. Jäin samuti mõttesse, sest pole kunagi sellele mõelnud. Tundub, et ka mul on olemas kõik, mida elult võiks tahta: soe kodu, armas pere, kõik on terved ja hoitud. Väikeseid soove on ju alati ja neid saame täita vastavalt oma võimetele, arvestades kõigiga: kui tahame koos perega puhkama minna, siis läheme, kui emme tahab puhata, siis teen seda, et koguda jõudu ja olla oma pere jaoks olemas just siis, kui nad mind vajavad 🙂


“Emme, mis on sinu südamesoov?”