Ema Merle on lastekülaga koos kasvanud, teinud koos lastekülaga läbi kõik tõusud ja mõõnad, kogenud nii kahtlusi, rõõme, hirme kui õnnejoovastust ja saanud emaks 16 korda! Kõikvõimas ema, kelle kaitsva ja hoolitseva tiiva all on tihti väga keerulised ja plahvatusohtlikud lapsed. Ema, kelleta SOS Lasteküla olemas ei oleks!  

Kuumal suvepäeval tähistas ema Merle oma 60. sünnipäeva ja oma aktiivseks  emaks olemise aja lõppu.

Tähtsad faktid ema Merle kohta:

* SOS Lasteküla ema olnud 28 aastat 4 kuud ja 16 päeva (16. august 2022 seisuga).

*SOS Lasteküla kõige esimene ema. Ta oli tööl juba enne, kui Keila SOS Lasteküla valmis sai. On roninud Keila Lasteküla mudasest mäest üles juba siis, kui küla esimesest majast oli püsti alles üks sein. Aasta siis oli 1994. 

* Esimene ema, kelle peres oli 8 last.

* Erialalt matemaatikaõpetaja, kutsumuselt Ema. Hiljem õppis ta veel sotsiaaltöötajaks.

* Tema juures on elanud kõige plahvatusohtlikumad lapsed.

Merlel on olemas oma isiklik surnumatja. Tema abi on vaja läinud siis, kui peres on lapsi, kelle leinakogemus on jäänud poolikuks ning lõpuni välja elamata.

Merle on öelnud:

* “SOS emaks olemine ei ole töö, see on elustiil.”

* “Me saame oma lapsi armastada nii kõvasti ja nii hästi, kui me suudame ja oskame aga oma elu peavad nad ikkagi igaüks ise elama.”

* “Kõige eredemalt on meeles 12. aprill – päev, mil sain oma esimesed lapsed. Õnnetunne, mis mind tol päeval valdas, oli kirjeldamatu, niivõrd suur, ma ei kujutanud ette, mis nüüd saama hakkab aga tunne oli väga võimas, ma kujutan ette, et sellist tunnet tunneb pulmapaar oma pulmas.”

* “Kõige tänulikum tuleb olla nende hetkede eest, mis on olnud kõige raskemad.”

* “Miks otsustasin aktiivsest emadusest loobuda? Miks rohkem uusi lapsi perre ei võta? Lastelaste pärast. Mul on 14 lapselast ja tahan nende kõigini jõuda. Aga iga inimese jõuvarud ammenduvad ja kui tahan nende kõigi jaoks olemas olla, ei saa laste hulk piiramatult kasvada.” 

* “Sain oma kõige esimest lapselast hoida süles juba 8 tundi pärast tema sündi. See oli 15 aastat tagasi. Need emotsionaalsed hetked seovad meid igavesti.”

* “Lapsed hüüavad mulle “Vana tuleb!” “Vana tuleb!” – need on hetked, mille nimel tasub elada!”

* “Kõige tähtsam minu jaoks on see, et saan oma lastelastele jagada kogemusi ja rääkida sellest, mida tema ema või isa väiksena tegi, kuidas kasvas. Meie peres on tekkinud juba põlvkondade järjepidevus – ma tean, kust tuleb lapselapse üks või teine iseloomujoon, sest tunnen tema ema ja isa. Ja silm läheb märjaks, kui mõtlen sellele, millistest oludest on murdnud läbi minu lapsed ja millise armastava kodu on nemad nüüd oma lastele loonud. Ma olen väga tänulik oma Elu eest!”

Aitäh Sulle, ema Merle, kõige eest!

Ema Merle: “Kõige tänulikum tuleb olla raskete hetkede eest!”
Tagged on: