SOS lasteküla patroon proua Sirje Karis külastas koos Malta presidendi George Vella abikaasa Miriam Vellaga Juuru SOS lasteküla.

Lippude lehvides võtsid külalisi vastu Juuru pered ja lasteaia Sinilill mudilased. 
Kohvilauas räägiti bioloogiliste vanemate hooleta jäänud laste toetamisest ning laste vaimsest tervisest.

Kuna SOS Lasteküla Maltas ei ole, tutvustas lasteküla tegevdirektor Margus Oro külalistele lastekülade ajalugu ja kontseptsiooni. Raplamaa programmijuht Brita Kiik rääkis lähemalt, mis viisidel perekonnasarnast kooslust luua püütakse ja kuidas perevanemaid selle käigus toetatakse. 

Proua Miriam Vella tundis huvi, mil viisil aidatakse perekondi enne, kui tekib vajadus lapsed perest eemaldada, ning kiitis siinseid jõupingutusi. Lisaks uuris ta selle kohta, kuidas organisatsioon rahastust leiab ja mis on lasteküla suurimad väljakutsed.
Seejärel rääkis Malta presidendiproua oma isiklikest kogemustest ning üheskoos leiti, et väga paljud mured ja probleemid on Maltas ja Eestis samad. 


„SOS Lasteküla patroonina oli mul hea meel näha, et kõik käegakatsutav ning õppimiseks ja arenguks vajalik on lastel olemas,“ rääkis Sirje Karis. „Peremaja mudel on ennast õigustanud, sest siin hoolitakse lastest ja armastatakse neid. Noore inimese kujunemine toimub täpselt sama moodi kui paljudes peredes bioloogiliste vanemate juures.“

Sirje Karis tõi siiski välja, et igaüks saab aidata kaasa noorte vaimse tervise parandamisele. „Ei ole vaja mitte ainult raha ja nõustajaid, kuigi ka neid võiks rohkem olla, vaja on rohkem hoolimist ja üksteise mõistmist. Selles suhtes tuleb tõdeda, et Malta ja Eesti on ka siin sama meelt,“ ütles Sirje Karis.

Külaskäigu meenutuseks istutati lasteküla õuele õunapuu.

Malta riigipea George Vella abikaasaga on Eestis visiidil seoses Eesti ja Malta diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäevaga.

Eesti ja Malta presidendi abikaasad külastasid Juuru lasteküla