Meie eesmärk on aidata peresid, kes seisavad silmitsi keeruliste aegadega, olenemata nende põhjustest. Mõistame, et pereprobleemid võivad kasvada kontrollimatult, kui neid ei märgata varakult. Seetõttu on äärmiselt oluline pakkuda peredele varajast tuge, et vältida laste eraldamist perest.

Kuidas me peresid aitame

Tavaliselt jõuavad pered, kes kogevad raskusi, SOS Lasteküla ennetus- ja peretugevdusprogrammi kaudu, millele osutab kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja. Pere peab olema nõus osalema vähemalt 6-kuulises abiprogrammis. Üheskoos seame eesmärgid, mida pere ja meie koos asuma saavutama. Oluline on märkida, et pakutav abi on peredele tasuta.

SOS Lasteküla tugitöötaja roll

SOS Lasteküla tugitöötaja külastab peret vähemalt kord nädalas ja vajadusel sagedaminigi. See võimaldab näha otseselt peres valitsevaid meeleolusid ja emotsioone. Tugitöötaja ülesandeks on juhendada ja toetada kõiki pereliikmeid keerulistel aegadel. Nad jõustavad perekonda, tuvastavad probleeme ja arendadavad iga pereliikme tugevusi, parandavad pere sotsiaalseid oskuseid ja pakuvad vajadusel erinevate erialaspetsialistide tuge. Tugitöötaja ei tee asju pere eest, vaid aitab neil taastada kontrolli oma elu üle, et nad suudaksid edaspidi lahendada eluolukordi tõhusamalt ja iseseisvalt.

Kättesaadavus

Pereid toetatakse mitmes Eesti piirkonnas, sealhulgas Narvas, Sillamäel, Keila linnas, Kohtla-Järvel, Lääne-Harju, Harku, Põltsamaa, Saue, Viljandi, Põhja-Sakala, Rapla, Kohila, Toila, Saku, Kose ja Räpina vallas. Programmi käivitamise eelduseks on, et kohalik omavalitsus osaleb programmi kulude katmisel.

Kuidas SOS Lasteküla perede tugitöötajad oma igapäevatööd teevad

Moonika: “Sel saatuslikul hetkel pean olema nende kõrval.”

Maarika: “Iga pere on oma elu asjatundja. Minu kohus on näidata, kui ilus elu neil võib olla.”

Merike: “Oluline on olla toeks, et inimene ei murduks.”

Jelena, Zanna, Svetlana ja Julia: “Ma tunnen, et olemegi kõikvõimsad.”

Aire ja Merike: “Koroonakevadel õppisime väikestest kildudest pereelu kokku panema.”

Kuidas keerulises olukorras pere abi on saanud: “Seistes musta augu kõrval.”

Miks ennetustöö on riskiperedele hädavajalik: “Kui laps karjub abi järele”