otsing

tule tööle

Organisatsioonist

SOS Lastekülal on kaks põhilist suunda - lapsed, kes vajavad perekonda ja perekonnad, kes vajavad tuge oma laste kasvatamisel

otsing

tule tööle

SOS Lasteküla Eesti Ühing

SOS Lasteküla Eesti Ühing on mittetulundusühing, mis on asutatud 1994 aastal ja tegutseb kohalike omavalitsuste asendushooldusele määratud toetuste ning eraisikute, ettevõtete ja rahvusvahelise organisatsiooni annetuste toel. Ühing on valitsusväline, mittepoliitiline ja mittekonfessionaalne organisatsioon, mille töö põhineb peamiselt avalikul huvil. Kõiki Ühingu rahalisi vahendeid käsutatakse Ühingu eesmärkide elluviimiseks.


SOS Lasteküla eesmärk on suurendada laste ja perede heaolu Eestis ja kogu maailmas. Pakume kogukonnapõhist perehooldust ja kohandatud toetust peredele. Samuti tegutseme omavalitsuste ja riigi arengupartnerina, et edendada lastega perede heaolu. Lisaks kogume vahendeid laste ja perede toetamiseks Eesti.


Ühingu ülesandeks on koordineerida tööd organisatsiooni nimel tegutsevates programmides Harjumaal, Virumaal, Raplamaal ja Lõuna Eestis.

VISIOON

Iga laps kuulub perekonda ning kasvab üles armastuse, austuse ja turvatunde õhkkonnas.

MISSIOON

Me loome abivajavatele lastele pered, aitame neil kujundada oma tulevikku ja anname oma panuse laste ühiskondlikuks arenguks.

VÄÄRTUSED

JULGUS: Me tegutseme
PÜHENDUMUS: Me peame oma lubadusi
USALDUS: Me usume üksteisesse
VASTUTUS: Me oleme usaldusväärsed partnerid

Patroon

Aegade jooksul on välja kujunenud traditsioon, et ametis oleva presidendi abikaasa on SOS Lasteküla patroon. Selle tava aitas luua proua Helle Meri, keda seob SOS Lastekülaga tänaseni pikaajaline sõprus. Patrooni peamiseks rolliks on selliste ettevõtmiste algatamine ja toetamine, mille eesmärk on laste sotsiaalne abistamine, vanemliku hoolitsuseta lastele suunatud heategevus, ning peremudeli juurutamine Eesti laste hoolekandes.


2017. aasta veebruaris sai patrooniks Kristi Kallas. Patrooni auväärset rolli on kandnud Helle Meri, Ingrid Rüütel, Evelin Ilves ja Ieva Ilves.

Hea tahte saadik

 SOS Lasteküla hea tahte saadikud on  Ragnar Klavan ja Stig Rästa. Meie hea tahte saadikud usuvad, et iga laps Eestis vajab armastavat kodu ja vanemaid ning aitavad meil seda sõnumit kõikide inimesteni viia. SOS Lasteküla hea tahte saadikud on olnud Heinz Valk, Nele-Liis Vaiksoo ja Kristina Šmigun-Vähi.

Nõukogu

SOS Lasteküla nõukogusse kuuluvad Aive Hiiepuu (juhtivkonsultant ettevõttes PR Concept), Kiira Kure (HireRight Estonia tegevjuht), Alo Tammsalu, Gert Tiivas, Helle Niit (perenõustaja, koolitaja, superviisor) ning nõukogu esimees Peeter Lepik (advokaadibüroo Cobalt õigusnõunik).

Aruanded


SOS Lasteküla Eesti Ühing järgib oma tegevuses annetuste kogumise head tava ja Vabaühenduste eetikakoodeksit. SOS Lasteküla Eesti Ühingu struktuur.


Põhikiri


2018.a. aastaaruanne

2017.a. aastaaruanne

2016.a. aastaaruanne

2015.a. aastaaruanne

2014.a aastaaruanne

Laeb, üks hetk...